Більмацьке відділення УВД ФССУ в Запорізькій обл.
ПРОФІЛАКТИКА ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ ОСІННЬО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ
 alt

Сільськогосподарські підприємства Більмацького району закінчили збирання врожаю ранніх зернових культур та  почали підготовку до осінньо-польових робіт.

З метою профілактики травматизму на виробництві, на період проведення осінньо-польових робіт Більмацьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області (далі - Більмацьке відділення) нагадує роботодавцям про їх обов’язок, щодо створення

на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» №2695- XII від 14.10.1992 (зі змінами), Правил з охорони праці у сільськогосподарському виробництві, затверджених Наказом Міністерства соціальної політики України від 29.08.2018 №1240, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 21.09.2018 за №1090/32542, Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників, затверджених Наказом Міністерства з надзвичайних ситуацій України №67 від 25.01.2012, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 14.02.2012 за №226/20539, а саме:

·        провести інструктажі з питань охорони праці залежно  від виду робіт, що виконуватимуться, та пожежної безпеки;

·        експлуатацію сільськогосподарських машин  здійснювати з урахуванням вимог експлуатаційної документації;

·        перевірити вузли та елементи сільгоспмашин, що рухаються, обертаються на наявність захисних кожухів, які забезпечують   безпеку працівників;

·        під час проїзду сільськогосподарської техніки дотримуватися безпечної дистанції;

·        не допускати  одночасне  обслуговування одним працівником двох або більше сівалок під час руху агрегату ;

·        забезпечити механізоване завантаження сівалок садильним матеріалом та добривами ;

·        проводити заміну, очищення і регулювання робочих органів навісних машин і знарядь, які підняті,  тільки спеціальними чистками в рукавицях, із зупиненим агрегатом та вимкнутим двигуном і вжити заходів , що запобігають їх самовільному опусканню;

·         забезпечити працівників  відповідним спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту;

·        обладнати спеціальні місця  для короткочасного відпочинку та прийому їжі  працівників, що працюють в полі;

·        забезпечити працюючих засобами, необхідними для надання першої допомоги, які повинні бути легкодоступними і в наявності у всіх тих місцях, де цього вимагають умови праці.

 

         Більмацьке відділення Фонду нагадує, що виконання усіх вимог , норм і правил з охорони праці врятує не тільки працівника від травм, але й керівника від  проблем і можливого притягнення його до відповідальності. Травмування чи загибель працівника на робочому місці - це завжди біль і трагедія. Отож краще попередити  і застерегти від біди.

        Згідно з п.8 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337, у разі настання нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), роботодавець зобов’язаний протягом двох годин повідомити з використанням засобів зв’язку, а саме: за телефонами: 

ü  (06147) 2-23-29, (06147) 2-23-07;

ü моб-050-2395959;

на електронну адресу:

ü maruha.bilm.zp@fssu.gov,ua

та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення за встановленою формою до  Більмацького відділення Фонду.

 

ПАМЯТАЙ, ЩО БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ!

 

 

 

Страховий експерт

 з охорони праці 

Л.О.Марюха

 
Фонд гарантує оплату лікарняних у випадку звільнення під час хвороби
Фонд соціального страхування України гарантує надання матеріального забезпечення у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності застрахованих осіб, якщо хвороба триває і після звільнення.

У зв’язку із запровадженням карантину на території України, пов’язаного із поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, все більше роботодавців вдаються до оптимізації виробництва, змін умов праці та скорочення чисельності працюючих.

Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок хвороби або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, а також в разі ізоляції від COVID-19 виплачується ФССУ застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності, незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця. Звільнення під час тимчасової непрацездатності не є підставою для відмови в оплаті лікарняного.

Нагадаємо, що розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності залежить від тривалості страхового стажу та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства). Сума виплат від Фонду за час ізоляції від COVID-19 складає 50% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу, і 100% середнього доходу – для медичних працівників.

 


Страница 1 из 7


© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@