18 травня - Міжнародний день музеїв

 altaltalt

В Міжнародний день музеїв вітаємо працівників Розівського краєзнавчого музею з 55-річчям музею!

 

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Міжнародний день музеїв святкується з 1978 року. Саме через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної та духовної культури. Саме музеї ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

Цього року Комунальний заклад «Розівський краєзнавчий музей» Розівської селищної ради відзначає 55-річний ювілей!

Розівський  музей-візитна картка Розівщини. Він розташований в ценрі селища на  другому поверсі селищного Будинку культури. Двері його гостинно відкриті для численних відвідувачів. Функціонують 3 зали. Значна музейна колекція відображає етнографію, флору і фауну, соціально-економічний та історико - культурний розвиток Розівського краю.

Згадаємо історію Розівського краєзнавчого музею.

Музейна та краєзнавча робота на території нашого району була започаткована ще в другій половині минулого століття.  До 20-ти річчя Перемоги, а саме, 9 травня 1965 року музей був урочисто відкритий на другому поверсі селищного Будинку культури в Розівці. На громадських засадах музей функціонував до середини 90-х років. Старші покоління розівців пам’ятають його насичені унікальними експонатами експозиції, як для селищного музею, які вони відвідували в шкільні роки.

В середині 90-х років в приміщенні музею було відкрито «розважальний заклад», потім розташовувалося місцеве телебачення. За цей час велика частина музейних фондів з різних причин була безповоротно втрачена.

Комунальний заклад «Розівський районний краєзнавчий музей» було створено рішенням Розівської районної ради від 28.10.2009 №23. Заклад розпочав свою діяльність з 01.06.2010 року.

В 2019 році заклад ввійшов до складу комунальних закладів Розівської територіальної громади, як «Розівський краєзнавчий музей». На сьогоднішній день в музеї на обліку перебуває більше 1000 експонатів основного фонду та майже 2000 експонатів допоміжного фонду.

За роки існування музей кардинально змінився: значно поліпшилась матеріально-технічна база, урізноманітнилися форми музейної діяльності, збільшилась кількість заходів і їх розмаїття, музей став сучасним.
Музей – це своєрідна машина часу, яка повертає нас до минулого і дає змогу дізнатися, згадати, замислитись… Адже за кожною світлиною та експонатом подих історії і доленосний шлях наших пращурів.
       Шановні працівники Розівського краєзнавчого музею! Вітаємо з Міжнародним днем музеїв та з ювілеєм Розівського краєзнавчого музею. Для вас музей став рідним домом, ви проводите екскурсії і з радістю зустрічаєте гостей, прищеплюєте любов до свого краю, шану до історичного минулого. Нехай колекція в музеї поповнюється новими артефактами і шедеврами, щоб люди із задоволенням приходили і приводили своїх дітей! Бажаємо вам любити свою рідкісну, але дуже потрібну професію, знаходити в робочих буднях щось прекрасне і навіть унікальне! Нехай ваше життя буде наповненим і щасливим! Зі святом!

altaltalt
 


© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@