Фестиваль поріднених сіл

alt 

З метою проведення третього фестивалю поріднених сіл головою 1 – го та 2 – го фестивалів Шевчуком С.П. передано голові Розівської ОТГ Світлані Нестеренко символ фестивалю - Дерево, яке символізує колонії та села, засновані німцями переселенцями не тільки на Розівщині, але й на територіях Більмацького та Нікольського районів.

Фестивалі поріднених сіл проводились на території Більмацького району в с. Смирнове (2005 рік) – перший та в с. Гусарка (2007 рік) - другий. Символом другого фестивалю було дерево яблуні з гілками, які символізували чотири поріднених села: Новоукраїнку, Більманку, Гусарку та Темрюк Нікольського району, а також села, які заснували вихідці з цих сіл. Всі ці села засновані на початку ХІХ століття білорусами. В 2023 році виповниться 200 років від початку поселення в наших краях вихідців з Німеччини. Після наполеонівських воєн чимало селянських господарств у Прусії, Польщі, Чехії розорилося тому селяни шукали кращої долі на чужині – у Російській імперії. Їх приваблювали пільги, які царський уряд надавав іноземним переселенцям.

Велику роль у поселенні вихідців з Німеччини відіграв молочанський меноніт І.Корніс, котрий був уповноваженим по вибору місць для новоприбулих. У 1823 році близько 500 сімей переселенців заснували в нашому краї сімнадцять колоній, які, окрім принесених з своєї малої батьківщини назв колоній, мали свої порядкові номери. В Розівському районі (Розівська селищна рада) це наступні  колонії:

№1    Кіршвальд – с. Вишнювате

№2    Тігенгоф – с. Азов

№3    Розенгарт – входиить до складу с. Листвянка

№4    Шенбаум – с. Листвянка

№5    Кронсдорф – входить до складу селища Розівка

№6    Грунау – центр селища Розівка

№7    Розенберг – с. Зоряне

№8    Вікерау – с. Кузнецівка

№9    Рейхенберг – с. Багатівка

№14  Нейгоф – с. Новодворівка

№15  Ейхвальд – с. Урицьке

№16  Тігенорт – с. Антонівка

№17  Тіргарт – с. Адамівка (знята з обліку з 1972 року).

 

З метою  розвитку німецької культури, відродження традицій, звичаїв даного народу, мистецької діяльності, освіти, науки та збереження  мови,  Розівським селищним головою Світланою  Нестеренко видано розпорядження від 14.02.2020 № 27  «Про організацію проведення Днів Національної культури німців у Розівській селищній раді».

 

Також було створено робочу групу та розроблений План заходів з організації проведення Днів Національної культури німців у Розівській селищній раді.

 


© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@