15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

alt alt
 

15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу. Та найбільш масштабною і трагічною з локальних воєн була саме війна в Афганістані (25 грудня 1979 року – 15 лютого 1989 року), коли кожної доби гинув один і отримували поранення два вихідці з України.

Афганістан… Слово, що викликає біль і гордість. Гордість за людей, які сумлінно виконували свій військовий обов’язок, і біль за тих, хто віддав життя, назавжди залишившись молодим. Біль батьків, братів і сестер, вдів і дітей загиблих синів України.

15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю – війна, яка тривала 9 років, 1 місяць та 19 днів, була програна. За весь цей час на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців - кожен 4-й з 600-тисячної радянської армії.

Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули близько 15 тисяч вояків, із них майже 3,5 тисячі українців. Понад 70 українських воїнів зникли безвісти. Більше 8-ми тисяч отримали поранення, 6 тисяч - залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

Розівщина безпосередньо у тій чужій війні втратила 5-х своїх синів. Це Батичко Віталій Олександрович, Шило Віталій Олександрович, Хмара Валерій Матвійович, Фанда Сергій Миколайович, Матвієнко Станіслав Іванович, Ще десятки з тих, хто повернувся, померли внаслідок втраченого під час служби здоров’я. Це наш гіркий біль, який не минає... 

…Чимало часу сплинуло з тієї пори. Потихеньку зажили рани, мужніли, мудрішали та постаріли воїни. Але пам’ять про далеку афганську війну жива і стерти її не зможуть ні роки, ні відстані.

Сьогодні, в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих воїнів, з шаною і глибокою повагою згадуємо тих, кому довелося воювати. Честь і слава вам, шановні ветерани воїни-інтернаціоналісти!

Бажаємо вам та вашим родинам мирного неба, міцного здоров’я, благополуччя і довгих років активного життя!

 


© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@