«Інформація для бджолярів»
Дотація бджолярам
alt
Відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції»,  у  2020 році з державного бюджету вперше було передбачено дотацію для підтримки бджолярів.

Дотація за наявні бджолосім’ї надавалась на безповоротній основі фізичним особам, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю.

За умовами програми документи від пасічників приймались в органах місцевого самоврядування, зокрема Розівською селищною радою  до 1 жовтня 2020 року. За результатами сформованої селищною радою відомості дотацію нарахували 62 пасічникам, у яких налічується  3187 бджолосімей. Наприкінці грудня 2020 роки кошти державної дотації в сумі 637,4 тис. грн. були перераховані на банківські рахунки власників пасік, які вчасно подали документи.

В тяжкий для бджільництва рік люди вперше отримали хоч і невелику, але підтримку з боку держави.

 
До уваги бджолярів
alt

До уваги бджолярів та суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність в сфері вирощування сільськогосподарських культур!

19.03.2021 року о 9-00 год. в приміщенні Розівської селищної ради (актова зала)  відбудеться спільна нарада представників Розівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, Розівської селищної ради, райдержадміністрації, суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність в сфері вирощування сільськогосподарських культур, щодо дотримання законодавства в частині використання пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин.

Захід проводитиметься з дотриманням карантинних вимог.

З організаційних питань щодо проведення наради звертатись за телефонами  97-2-38 або 97-2-51.

 
Про запобігання отруєння бджіл
alt 
До уваги сільгоспвиробників!

Про запобігання отруєння бджіл

З метою запобігання отруєння бджіл та їх максимального збереження, зведення до мінімуму негативної дії пестицидів на людей та довкілля під час обробки медоносних рослин та садів хімічними засобами захисту рослин повідомляємо про таке.

Відповідно до статті 31 Закону України "Про бджільництво" застосування агрохімікатів у сільському та лісовому господарстві дозволяється згідно з їх Переліком, затвердженим в установленому порядку центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.

Разом з тим, відповідно до статті 38 Закону України "Про бджільництво" порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Звертаємо увагу сільгосптоваровиробників, що здійснюють господарську діяльність на території Розівської селищної ради, про придбання агрохімікатів для застосування у 2021 році, які занесені до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні (https://mepr.gov.ua/timeline/Pesticidi-ta-agrohimikati.html).

 
ДОТАЦІЇ БДЖОЛЯРАМ
alt 

Згідно постанови КМУ від 7 лютого 2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» (зі змінами) здійснюється державна підтримка бджільництва.

Отримувачами бюджетних коштів є суб’єкти господарювання — юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи — підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства, що провадять діяльність у галузі бджільництва (далі — суб’єкти господарювання), а також фізичні особи, у яких наявні бджолосім’ї.

Дотація за бджолину сім'ю надається на безповоротній основі фізичним особам і суб'єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, при наявності в поточного року від 10 до 300 бджолосімей, в розмірі 200 гривень за бджолину сім'ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації ставить 60 000 гривень одному отримувачу.

Для отримання дотації за бджолосім’ї фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, необхідно подати до Розівської селищної ради (кабінет 31)  до 01 жовтня поточного року такі документи:

копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

копію рішення про державну реєстрацію потужності;

копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);

копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);

копію паспорта громадянина України (фізичні особи);

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);

довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи — підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

Розівською селищною радою до 10 жовтня буде складено відомість фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім’ї , за формою, встановленою Мінекономіки, та подано Департаменту агропромислового розвитку  та захисту довкілля облдержадміністрації для узагальнення та подання  до Мінекономіки зведеної відомості про нарахування сум дотацій за бджолосім’ї за встановленою ним формою.

Підставою для внесення до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у Державному реєстрі потужностей операторів ринку (звертатись до Розівського районного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області).

 
Пам’ятка бджолярам
 

ПАМ’ЯТКА

про порядок реєстрації та розміщення пасіки і проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків сільгоспугідь пестицидами

Необхідні заходи:

Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи, яка займається бджільництвом, у селищній раді один раз на рік заснування пасіки (зразок заяви № 1);

у випадку кочівлі – із зазначенням старостинського округу, на територію якого прибули на кочівлю (зразок заяви № 2).

Реєстрація пасіки проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної особи, незалежно від форм власності. У заяві про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей.

Під час реєстрації пасіки проводиться її обстеження Розівською районною державною лікарнею  ветеринарної медицини. Дані обстежень заносяться в журнал обліку пасік у Розівській районній державній лікарні  ветеринарної медицини.

Розівська районна державна лікарня ветеринарної медицини повинна видати в 30-ти денний термін заявнику ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, що засвідчує факт її реєстрації та ветеринарно-санітарний стан.

При зміні назви чи адреси пасіки, її власник повинен проінформувати про це Розівську районну державну лікарню ветеринарної медицини протягом 10 днів.

Власнику пасіки рекомендується вжити вичерпних заходів для визначення користувачів та власників земельних ділянок в радіусі 7 км від місцезнаходження пасіки для їх оповіщення (зразок заяви № 3,4).

При отриманні повідомлення від організації про проведення обробітку сільськогосподарських культур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.

За три дні до проведення обробітку засобами захисту рослин, керівник сільськогосподарського підприємства (фермерського господарства) сповіщає пасічників (населення) цієї місцевості (преса, подвірні обходи, селищна рада, старости) про місце, терміни і час проведення обробітку, встановлює спеціальні попереджувальні знаки безпеки з указаною датою обробітку с/г угідь.

В разі не дотримання вимог керівник сільськогосподарського підприємства (фермерського господарства)  несе кримінальну відповідальність.

При розміщенні пасіки на присадибній ділянці (подвір'ї) огорожа повинна бути заввишки не менше 2,5 м. для підвищення льоту бджіл.

У випадку отруєння бджіл необхідно провести такі дії:

скорочувати гнізда сімей, що втратили багато льотних бджіл, відповідно до їхньої сили, виймають в першу чергу медові й пергові рамки, особливо зі свіжопринесеним нектаром і пилком, а також рамки з відкритим розплодом, не обсиджені бджолами;

забезпечувати сім’ї бджіл водою, наливаючи її в стільники, годівниці, пергою, підгодовують цукровим сиропом, по мірі виходу молодих бджіл ці сім’ї підсилюють;

звернутися до голови селищної ради (старости) з офіційною заявою про створення комісії для засвідчення факту загибелі бджіл та здійснення відбору проб в склад якої входять: представник сільгосппідприємства (фермерського господарства), що проводило обробіток, представник ветеринарної медицини, представник фіто санітарної безпеки ГУ Держпродспоживслуби в Запорізькй обдасті, представник селищної ради (староста), господар пасіки, декілька свідків для засвідчення факту отруєння бджіл (зразок заяви № 5);

зібрати протягом 24 годин зразки загинувших бджіл , шматочки свіжого пилку та меду і направити на проведення аналізу.

відібрати зразки бджіл, які загинули, шматочок щільника (15x15) з свіжо принесеним нектаром та квітковим пилком. У кожний відібраний зразок вкладають листок з надписом часу та дати відбору, засвідчені підписами членів комісії. Також відбираються зразки рослини, яку обробляли, зразки відбирають по діагоналі через поле і не менше 10 пакетів, також вкладаючи надпис з часом та датою відбору, засвідчені підписами членів комісії;

скласти акти проведеної роботи , які отримують всі члени комісії (окрім свідків);

направити зразки відібраних проб бджіл, які загинули, меду, перги разом з складеним актом в лабораторії ветеринарної медицини, які мають ліцензії на проведення досліджень;

зразки проб відібраних рослин з поля, де проводився обробіток разом з актом направляють в міжобласні контрольно-токсикологічні лабораторії за місцем проживання;

в разі необхідності зібрані документи направляють до суду.

Порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

 

 
© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@