Оперативна інформація щодо поширення коронавірусної інфекції (COVID-19) станом на 16 листопада 2020 року

 alt

Ситуація з розповсюдженням коронавірусної інфекції в Україні залишається досить напруженою. Щодня в Україні реєструється 10-12 тисяч нових випадків коронавірусної інфекції. При цьому Запорізька область, за статистичними даними, вийшла на друге місце в Україні по виявленню нових випадків коронавірусної інфекції : щодня виявляється 700-900 нових випадків коронавірусної інфекції. За останні два тижні цей показник виріс майже  вдвічі.

 Всього за весь період пандемії в Розівському районі зареєстровано 69 випадок захворювання на COVID-19, підтверджених методом ПЛР, з них 39 пацієнтів зареєстровані в першій декаді листопада. Для порівняння : протягом жовтня зареєстровано 23 випадки коронавірусної інфекції.

Також невтішним показником є виявлення великої кількості пневмоній : станом на 16 листопада виявлено 67 пневмоній, значна кількість з яких може бути зумовлена перенесеною коронавірусною інфекцією.

         За першу половину листопада проведено 186 обстежень методом ПЛР, всього ж за весь період пандемії проведено 420 тестувань населення Розівського району методом ПЛР для виявлення коронавірусної інфекції.

Ситуація з ліжками в профільних лікарнях, де надається стаціонарна допомога хворим на коронавірусну інфекцію та хворим з пневмоніями і ускладненими ГРВІ дуже напружена –  всі заклади заповнені майже на 90%.

Тому вкотре нагадуємо вам про необхідність дотримання карантинних заходів та заходів особистої безпеки та гігієни: носіть маски у закритих приміщеннях та у місцях масового скупчення людей, мийте руки з милом, користуйтеся антисептиками, дотримуйтесь соціальної дистанції та, за можливості, обмежте пересування і  контакти з іншими людьми. Особливу увагу на це слід звернути особам, що входять до групи ризику, а саме людям похилого віку та особам, що мають хронічні захворювання та імунодефіцитні стани. Тому необхідно додержуватися дистанції при контакті з особами похилого віку одягати маски та не наближатися до них ближче ніж на 1,5 метри.

При перших ознаках нездужання чи ГРВІ повідомляйте телефоном свого сімейного лікаря! У разі звернення до медичного закладу з ознаками респіраторного захворювання обов’язково одягайте маску та повідомляйте про це чергового працівника Центру при вході: у закладі діє розмежування потоку пацієнтів – для пацієнтів з ознаками ГРВІ є окремий вхід та окремий кабінет прийому. Пацієнти, що приховують свій стан, наражають на небезпеку як працівників Центру, так і інших відвідувачів!

Стосовно проведення ПЛР діагностики на коронавірусну інфекцію: в даний момент згідно з протоколом надання медичної допомоги при коронавірусній інфекції аналіз проводиться хворим на ГРВІ з підвищеною температурою тіла та хворим на пневмонії. Особам, які контактували з хворими на коронавірусну інфекцію та не мають ознак ГРВІ взяття аналізів для проведення ПЛР діагностики COVID-19 наразі не проводиться.

Звертаємо Вашу увагу, що перед взяттям мазка з носоглотки для діагностики коронавірусної інфекції методом ПЛР необхідна виконувати наступні рекомендації : за три години до взяття мазка не приймати їжу та воду, не палити та не чистити зуби. За шість годин до обстеження не використовувати назальні краплі, не полоскати  ротову порожнину розчинами антисептиків або спреями.

 

 

Будьте здорові, дотримуйтесь карантинних заходів та не піддавайтесь паніці!

 

Директор

КНП «Розівський центр ПМСД»                                       Олександр ЯЛОВЕЦЬ

 


© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@