Оперативна інформація щодо поширення коронавірусної інфекції (COVID-19) станом на 1 грудня 2020 року

 alt

Ситуація з розповсюдженням коронавірусної інфекції в Україні стає більш напруженою, у листопаді Україна досягла чергового анти рекорду – 16294 хворих за добу і вийшла на 9 місце у світі за темпами розповсюдження коронавірусної хвороби. Запорізька область і надалі залишається в лідерах серед областей України за кількістю виявлення нових випадків захворювання.

 Всього за весь період пандемії в Розівському районі зареєстровано 106 випадків захворювання на COVID-19, підтверджених методом ПЛР, з них 78 пацієнтів зареєстровані в листопаді. У порівнянні з жовтнем захворюваність на коронавірус в районі зросла 3,4 рази. Наразі найбільша кількість хворих виявляється на території смт. Розівки, також реєструються поодинокі випадки в селах Азов, Вишнювате, Маринопіль, Солодководне та Листвянка.

Також невтішним показником є виявлення великої кількості пневмоній: станом на 01 грудня виявлено 88 пневмоній (з них 21 випадок за листопад), значна кількість з яких може бути зумовлена перенесеною коронавірусною інфекцією.

         За листопад проведено 265 обстежень методом ПЛР, всього ж за весь період пандемії проведено 550 тестувань населення Розівського району методом ПЛР для виявлення коронавірусної інфекції.

Ситуація з ліжками в профільних лікарнях, де надається стаціонарна допомога хворим на коронавірусну інфекцію та хворим з пневмоніями і ускладненими ГРВІ,  залишається досить напруженою. У той же час є обнадійливі новини – в Пологівській БЛІЛ до кінця цього тижня буде встановлено нову систему подачі кисню, яка дасть змогу  збільшити кількість ліжок для госпіталізації хворих, що потребують кисневої терапії.

В черговий раз нагадуємо вам про необхідність дотримання карантинних заходів та заходів особистої безпеки та гігієни: носіть маски у закритих приміщеннях та у місцях масового скупчення людей, мийте руки з милом, користуйтеся антисептиками, дотримуйтесь соціальної дистанції та, за можливості, обмежте пересування і  контакти з іншими людьми. Особливу увагу на це слід звернути особам, що входять до групи ризику, а саме людям похилого віку та особам, що мають хронічні захворювання та імунодефіцитні стани. Основним завданням проведення всіх карантинних заходів є стримання темпів розповсюдження вірусу для того, щоб медична система нашої країни змогла впоратися з навантаженням та надати стаціонарну допомогу всім, хто її потребуватиме, а не обирати кому її надати.

При перших ознаках нездужання чи ГРВІ повідомляйте телефоном свого сімейного лікаря! У разі звернення до медичного закладу з ознаками респіраторного захворювання обов’язково одягайте маску та повідомляйте про це чергового працівника Центру при вході: у закладі діє розмежування потоку пацієнтів – для пацієнтів з ознаками ГРВІ є окремий вхід та окремий кабінет прийому. Пацієнти, що приховують свій стан, наражають на небезпеку як працівників Центру, так і інших відвідувачів!

Стосовно проведення ПЛР діагностики на коронавірусну інфекцію: в даний момент згідно з протоколом надання медичної допомоги при коронавірусній інфекції аналіз проводиться хворим на ГРВІ з підвищеною температурою тіла та хворим на пневмонії. Особам, які контактували з хворими на коронавірусну інфекцію та не мають ознак ГРВІ, взяття аналізів для проведення ПЛР діагностики COVID-19 наразі не проводиться.

Звертаємо Вашу увагу, що перед взяттям мазка з носоглотки для діагностики коронавірусної інфекції методом ПЛР необхідна виконувати наступні рекомендації: за три години до взяття мазка не приймати їжу та воду, не палити та не чистити зуби. За шість годин до обстеження не використовувати назальні краплі, не полоскати  ротову порожнину розчинами антисептиків або спреями.

 

 

Будьте здорові, дотримуйтесь карантинних заходів та не піддавайтесь паніці!

 

Директор

КНП «Розівський центр ПМСД»                                       Олександр ЯЛОВЕЦЬ

 


© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@