Оперативна інформація щодо коронавірусу станом на 15.12.2020

 alt

Ситуація з розповсюдженням коронавірусної інфекції в Україні протягом першої половини грудня дещо стабілізувалася: 15 грудня 2020 року підтверджено 8416 випадків захворювання, при цьому одужало  вдвічі більше хворих на коронавірусну інфекцію, ніж захворіло і це може свідчити про зменшення темпів розповсюдження захворювання. Запорізька область і надалі залишається в лідерах серед областей України за кількістю виявлення нових випадків захворювання.

 Всього за весь період пандемії в Розівській громаді зареєстровано 142 випадки захворювання на COVID-19, підтверджених методом ПЛР, з них 36 пацієнтів зареєстровано у першій половині грудня. Наразі найбільша кількість хворих виявляється на території смт. Розівки, також реєструються поодинокі випадки в селах Вишнювате, Листвянка, Новомлинівка, Зеленопіль, Маринопіль та Новозлатопіль.

Також невтішним показником є виявлення великої кількості пневмоній: станом на 01 грудня виявлено 102 пневмонії (з них 22 - за грудень), значна кількість з яких може бути зумовлена перенесеною коронавірусною інфекцією.

         За грудень проведено 67 обстежень методом ПЛР, всього ж за весь період пандемії проведено 617 тестувань населення Розівської громади методом ПЛР для виявлення коронавірусної інфекції.

Ситуація з ліжками в профільних лікарнях, де надається стаціонарна допомога хворим на коронавірусну інфекцію та хворим з пневмоніями і ускладненими ГРВІ,  залишається досить напруженою. В Пологівській БЛІЛ встановлено нову систему подачі кисню для хворих, що потребують кисневої терапії.

З метою зменшення темпів розповсюдження коронавірусу в нашій громаді запроваджувалося дистанційне навчання в деяких школах та закриття окремих груп, а згодом і всього дитячого дошкільного закладу  «Сонечко» в смт. Розівка.

В черговий раз нагадуємо вам про необхідність дотримання карантинних заходів та заходів особистої безпеки та гігієни: носіть маски у закритих приміщеннях та у місцях масового скупчення людей, мийте руки з милом, користуйтеся антисептиками, дотримуйтесь соціальної дистанції та, за можливості, обмежте пересування і  контакти з іншими людьми. Особливу увагу на це слід звернути особам, що входять до групи ризику, а саме людям похилого віку та особам, що мають хронічні захворювання та імунодефіцитні стани. Основним завданням проведення всіх карантинних заходів є стримання темпів розповсюдження вірусу для того, щоб медична система нашої країни змогла впоратися з навантаженням та надати стаціонарну допомогу всім, хто її потребуватиме, а не обирати кому її надати.

При перших ознаках нездужання чи ГРВІ повідомляйте телефоном свого сімейного лікаря! У разі звернення до медичного закладу з ознаками респіраторного захворювання обов’язково одягайте маску та повідомляйте про це чергового працівника Центру при вході: у закладі діє розмежування потоку пацієнтів – для пацієнтів з ознаками ГРВІ є окремий вхід та окремий кабінет прийому. Пацієнти, що приховують свій стан, наражають на небезпеку як працівників Центру, так і інших відвідувачів!

 

 

Будьте здорові, дотримуйтесь карантинних заходів та не піддавайтесь паніці!

 

Директор

КНП «Розівський центр ПМСД»                                                Олександр ЯЛОВЕЦЬ

 


© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@