Новини служби зайнятості
14 січня 2020 року. ПРЕС-РЕЛІЗ:
alt

8 причин, чому безробітним варто звернутися до служби зайнятості

 

 Пошук роботи – нелегка праця. Проте Служба зайнятості може допомогти у цій справі. Чому варто звернутися за допомогою саме  до служби зайнятості.

1. ФАХІВЦІ ДОПОМОЖУТЬ ПІДІБРАТИ ПІДХОДЯЩУ РОБОТУ.

У центрі зайнятості кар’єрні радники допоможуть вам знайти підходящу роботу, поінформують про вільні робочі місця у вашому регіоні та за його межами, нададуть індивідуальні консультації щодо перспектив вашого працевлаштування. Також допоможуть оволодіти необхідними навичками щодо пошуку роботи. Ми порадимо, як розкрити свої здібності потенційному роботодавцю.

2. СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ МАЄ НАЙБІЛЬШУ БАЗУ АКТУАЛЬНИХ ВАКАНСІЙ.

Протягом січня-грудня 2019 року кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості складала  майже 50  тисяч.

При цьому за сприяння служби зайнятості працевлаштувано 44,2 тис. людей 3. ВИ МОЖЕТЕ ОТРИМУВАТИ ДОПОМОГУ ПО БЕЗРОБІТТЮ.

Перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, ви маєте право на отримання допомоги по безробіттю. Розмір та тривалість виплат залежить від страхового стажу, якого ви набули за період своєї трудової діяльності, розміру заробітної плати за останнім місце роботи та статті, за якою ви звільнилися.

4. МОЖНА ОТРИМАТИ НОВУ ПРОФЕСІЮ.

Якщо ви не можете знайти роботу за фахом, служба зайнятості надає можливість безкоштовно пройти професійне навчання за 90 ліцензованими професіями. Навчання проходить у центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО) державної служби зайнятості або інших навчальних закладах. Служба зайнятості має 11 власних ЦПТО, які оснащені новітньою технікою та устаткуванням. Якщо безробітний навчається не за місцем проживання, він безоплатно забезпечується житлом. Крім того, у ЦПТО є шанс отримати досить унікальні професії, приміром, рибовода, коваля, бондаря, виноградаря або майстра з лозоплетіння.

5. ЗА СПРИЯННЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ МОЖНА ВІДКРИТИ ВЛАСНУ СПРАВУ.

Якщо для вас не знайшлося підходящої роботи, у службі зайнятості вам запропонують відкрити власну справу. Спершу ви пройдете спеціальне тестування щодо визначення професійних здібностей до підприємницької діяльності. У разі позитивних результатів, вам запропонують пройти спеціальний курс навчання та дізнатися про перспективні види діяльності для конкретного регіону. Фахівці служби зайнятості також допоможуть вам скласти та захистити бізнес-план. Після цього ви отримаєте одноразову допомогу по безробіттю.

6. СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ НАДАЄ ВАУЧЕР НА НАВЧАННЯ.

Без реєстрації в службі зайнятості громадяни можуть отримати ваучер на навчання для підтримання своєї конкурентоспроможності на ринку праці. Документ дає право безкоштовно пройти навчання за спеціальностями у пріоритетних видах економічної діяльності у навчальних закладах України (в тому числі ВНЗ), які мають відповідну ліцензію МОН.

Такі ваучери можуть отримати люди 45+ (до досягнення ними пенсійного віку), а також внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи та демобілізовані учасники АТО з числа інвалідів.

7. МОЖНА ДОЛУЧИТИСЬ ДО ГРОМАДСЬКИХ ТА ТИМЧАСОВИХ РОБІТ.

Під час пошуку постійного місця роботи ви може отримати додатковий заробіток – взяти  участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Ці роботи організовуються місцевими адміністраціями та роботодавцями за сприяння служби зайнятості.

8. БЕЗРОБІТНІ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ВІДВІДУВАТИ РІЗНІ ТРЕНІНГИ, В ТОМУ ЧИСЛІ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНІ.

Служба зайнятості також організує спільні тренінги та семінари для безробітних з громадськими організаціями, благодійними фондами та соціальними установами. Найбільш популярні – з техніки пошуку роботи, вибору професії, техніки особистісного росту (психологічні тренінги).

«І цей перелік відображає лише частину послуг, які надає шукачам роботи державна служба зайнятості. Більше того, асортимент сервісів постійно оновлюється та розширюється, враховуючи потреби клієнтів. Наша основна мета – щоб усі громадяни мали гідну роботу з достойною заробітною платою», - запевняє директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

 

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47

  
 
08 січня 2020 року. ПРЕС-РЕЛІЗ:
 alt

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

 У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості(http://skills.dcz.gov.ua/).

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

Новий сервіс дозволить:

-         розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

-         отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

-         навчитися складати резюме сучасного формату;

-         підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

-         обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.

Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

 

Довідково.

Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.

 

За більш детальною інформацією звертайтесь до Державного центру зайнятості 289-40-79, ел адреса 20@es.dcz.gov.ua

 

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)224-00-46

 
24 грудня 2019 року. ПРЕС-РЕЛІЗ:
 alt

 Службі зайнятості 29 років. Майже 877 тисяч громадян знайшли роботу

 

21 грудня – день народження Державної служби зайнятості. З дня створення служба пройшла важливі етапи становлення та розвитку на ринку праці. Започаткування Державної служби зайнятості відбулося водночас із законодавчим визначенням такого соціально-економічного явища, як безробіття, усвідомленням суспільством, соціальними партнерами, органами влади нових процесів, що відбуваються на ринку праці.

 Перших безробітних в Запорізькій області було зареєстровано в липні 1991 року. Час підтвердив своєчасність і нагальну потребу створення такої структури. Цього року відзначаємо 29 - річчя Державної служби зайнятості. 

 Служба зайнятості: 29 років на ринку праці

 За роки існування Запорізької обласної служби зайнятості отримали послуги більше ніж 2,4 млн. осіб, з них: працевлаштовано – 876,6 тис. громадян в т.ч.: з наданням дотації роботодавцю – 16,6 тис.  громадян,  шляхом компенсації єдиного внеску роботодавцям – 4,0 тис. осіб; шляхом надання одноразової виплати  допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності – 16,4 тис. громадян;

 - пройшли професійне навчання, перенавчання та підвищення  кваліфікації – 180,2 тис. громадян; Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримали 1,8 тис. громадян віком від 45 років

 - взяли участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру – 281,5 тис. громадян.

  Час не стоїть на місці, а разом з ним розвивається, модернізується та вдосконалюється і Служба зайнятості. У нашу роботу постійно впроваджуються сучасні інноваційні підходи. Головна мета яких допомогти роботодавцю якнайшвидше знайти працівника, а шукачеві  - роботу своє мрії.

 Впроваджуючи нові сервіси та послуги для роботодавців та шукачів роботи, служба зайнятості досягає головної мети – вирішення питань зайнятості населення. Оперативний підбір кадрів, сприяння громадянам у підборі підходящої роботи, додаткове сприяння у працевлаштуванні окремих категорій громадян, які неконкурентоспроможні на ринку праці, професійне навчання на замовлення роботодавців, підвищення кваліфікації та оволодіння новою професією, надання ваучеру, організація громадських та тимчасових робіт, сприяння громадянам в організації підприємницької діяльності, проведення професійної орієнтації населення - всі ці послуги направлені на те, щоб допомогти безробітним знайти роботу, а підприємствам - працівників. Інформація про вакансії, відео вакансії, відео резюме пропонується клієнтам служби зайнятості сучасними сервісами: через офіційні сайти, соцмережі, консультації в режимі он-лайн та за телефоном,  працює «електронна черга» та «кабінет роботодавця». Впроваджено  новий клієнтоорієнтовний підхід -  інститут кар’єрних радників, які здійснюють індивідуальний супровід безробітного. Інститут консультанта роботодавця є другим етапом  розвитку сервісів державної служби зайнятості і планується введення у роботу служби зайнятості у 2020 році.

 

 «Завдяки інноваціям роботу знайти стало зручніше та швидше. Наша мета - надання послуг на високопрофесійному рівні з залученням сучасних засобів комунікації як  безробітним, так і роботодавцям. Знайдемо работу разом!» - наголошує директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

  Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47

 
19 грудня 2019 року ПРЕС-РЕЛІЗ:
alt 
Ірина Дуднік: «Наша мета - надання послуг на високопрофесійному рівні з залученням сучасних засобів комунікації як безробітним, так і роботодавцям»

 Наприкінці року прийнято підбивали підсумки, аналізувати роботу та планувати свої дії на наступний рік. Служба зайнятості модернізується та змінюється, стає більш сучасною, постійно вдосконалює якість послуг, впроваджує нові підходи та форми роботи.

19 грудня 2019 року відбулась нарада керівного складу у Запорізькому обласному центрі зайнятості «Підсумки роботи центрів зайнятості та філій Запорізької обласної служби зайнятості за 11 місяців поточного року та пріоритетні напрямки роботи у 2020 році».

Директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік привітала учасників наради, гостей та всі колективи центрів зайнятості та філій обласної служби зайнятості з 29-ю річницею створення Державної служби зайнятості та поділилась досягненнями служби у цьому році.

Заступник директора Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко підбила підсумки роботи за 11 місяців 2019 року:

-Служба зайнятостіпостійнорозширює спектр послуг та сучасних сервісів, як для роботодавців так і для населення. З початку року завдякиреалізаціїактивнихпрограмзайнятості42,3 тисячібезробітнихгромадянзнайшли роботу, в тому числі20,1 тис. осібпрацевлаштовані до набуття статусу безробітного.

З початку року 440 осіб працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 168 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово,3,2 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

2019 рік відзначився інтенсифікацією роботи з крупними підприємствами.Також в роботу службизайнятостізапровадженонову форму роботи — рекрутинг. За 11 місяців 2019 року більше 9 тисяч роботодавців Запорізького регіону надали інформацію про наявність майже 48 тисяч вільних робочих місць. Укомплектовано за допомогою служби зайнятості 96,7 відсотки вакансій, а це означає, що майже кожен роботодавець, який звернувся до служби зайнятості зміг задовольнити свою кадрову потребу.

Водночас, перед великими підприємствами гостро стоїть питання нестачі робітничих рук. Колаборація з найпотужнішими підприємствами регіону дозволить оперативно задовольняти потреби роботодавця в робочій силі.З метою збалансування попиту та пропозицій кадрів у металургійній галузі Запорізького регіону між підприємствами групи «Метінвест», «Центром кар’єри Метінвест» та Запорізьким обласним центром зайнятості відбулося підписання Меморандуму про співпрацю.

Учасники наради відвідали Центр кар'єри Метинвест, який відкрив свої двері 17 грудня за адресою проспект Металлургів, 24.Центр працюватиме в декількох напрямах: підбір персоналу, знайомство із спеціальностями, навчання і розвиток потенційних співробітників.

Підбиваючи підсумки наради директор ЗОЦЗ Ірина Дуднік наголосила: «Служба зайнятості вдало впроваджує нові підходи та форми роботи. Ми вже бачимо гарні результати  впровадження  нового клієнтоорієнтовного підходу -  інституту кар’єрних радників, які здійснюють індивідуальний супровід безробітного. Інститут консультанта роботодавця є другим етапом  розвитку сервісів державної служби зайнятості. Наша мета - надання послуг на високопрофесійному рівні з залученням сучасних засобів комунікації як  безробітним, так і роботодавцям. В решті – розуміння особистої відповідальності за реалізацію всіх етапів співпраці: від першої комунікації до остаточного вирішення питання».

  

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47
alt
alt

 
© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@