За незаконно зрубане дерево доведеться сплатити штраф

alt 

Осінній період змушує громадян задуматися над тим, чим опалювати свої домівки. Енергоносії, в тому числі дрова і вугілля, постійно дорожчають. Тому у громадян з’являється все більше спокуси заготовити собі паливо на зиму самостійно. Останнім часом громадяни знищують, пошкоджують полезахисні лісові смуги та незаконно вирубують лісові насадження, особливо у сільській місцевості. Це загрожує ерозією ґрунтів і призводить до значних порушень природного балансу землі. Між тим, чимало жителів нічого не знають про відповідальність за самовільне знищення об’єктів флори. А вона, ця відповідальність, згідно чинного законодавства різко посилилась.

Тому Розівська селищна рада  нагадує – за незаконні рубки передбачена відповідальність.

Незаконні рубки – це заготівля деревини без спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубний квиток).

Правопорушником вважається особа, яка здійснює незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях; перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників.

Правопорушник, який здійснив незаконну рубку дерев, сплачує:

- розмір шкоди, заподіяної лісу;

- адміністративний штраф.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 №665, в Україні діють такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу

Діаметр дерев у корі біля шийки кореня, сантиметрів

Розмір шкоди, гривень

(із застосуванням щорічної індексації – індекс інфляції за 2020 рік 104,1%)

За кожне дерево,  вирубане або  пошкоджене  до ступеня припинення росту:

10 і менш як

172,97

10,1-14

304,75

14,1-18

782,48

18,1-22

1606,13

22,1-26

2821,03

26,1-30

4447,76

30,1-34

5967,41

34,1-38

7598,25

38,1-42

9332,05

42,1-46

11069,97

46,1-50

12803,77

За кожне 1-сантиметрове перевищення 50-сантиметрового діаметра

432,42

За кожний кущ чагарнику

432,42

 

Окрім цього, за самовільну рубку лісів діють і адміністративні стягнення, згідно ст. ст.  65,  651 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від  тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від  шістдесяти до дев’яносто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб –  шестисот до дев’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг, захисних лісових насаджень вздовж берегів річок, каналів, навколо водних об'єктів, гідротехнічних споруд, на смугах відводу автомобільних доріг, залізниць та інших захисних лісових насаджень – тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шістдесяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Шановні громадяни, краще законно придбати дрова, ніж самовільним вирубуванням  дерев наносити шкоду довкіллю, та ще й ризикувати при цьому отримати штраф, а ще на додачу — зіпсовані нерви, втрачений час, сором перед сусідами.

На території Розівської селищної ради існує підприємство, яке виробляє і реалізує паливні пелети, які  за своїми теплотворними характеристиками не поступаються дровам та мають прийнятну ціну. Тож вибирайте, чим  краще обігрівати свої оселі: законно придбаним паливом чи одним незаконно зрубаним деревом.

З метою збереження полезахисних лісосмуг , закликаємо мешканців громади активно протидіяти вищезазначеним правопорушенням і інформувати про факти знищення або пошкодження лісосмуг Розівську селищну раду за телефоном (06162) 97-2-52 та Розівське відділення поліції Бердянського відділу поліції ГУ національної поліції в Запорізькій області за телефоном 102
alt
 


© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@